Септември София победи Спартак Варна с 2:1 в дербито на

...

Феноменален гол качи Септември на върха във Втора лига

Септември София победи Спартак Варна с 2:1 в дербито на 10-ия кръг във Втора лига. „ Виненочервените “ победиха в морската столица след поврат. По този метод столичани окупираха върха с 24 точки, до момента в който „ соколите “ остават наоколо – четвърто място с 19 пункта.

Варненци откриха в самия завършек на първата част посредством Даниел Начев. Обратът за отбора на Красимир Балъков пристигна единствено в границите на пет минути – сред 67-ата и 72-ата. Първо Самб Бадара изравни с парченце шанс, а сетне Митко Митков с изтънчено осъществяване отдалеко донесе трите точки за своите.

Мачът започва много динамично. След 4 минути игра Ахмедов влезе на скорост в наказателното на септемврийци, само че бе блокиран преди да нанесе удар.

Чак след още 25 минути игра Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, само че право в ръцете на Никола Виденов.

В идващите минути темпото утихна доста и двата отбора съвсем не съумяха да основат чисто голово състояние в първите 45 минути.

В продължението на първата част резултатът бе открит. Виктор Митев центрира от левия фланг в наказателното поле. Там Ахмед Ахмедов опита акробатично осъществяване, само че не сполучи в опита си. Топката попадна у Дани Начев, който с отмерен удар направи 1:0.

Втората част бе много по-раздвижена от първата. Септември се втурна в офанзива, търсейки изравнително попадение.

До гол се стигна в 67-ата минута, когато Самб Бадара бе изведен самичък против Виденов. Тогава мощният таран опита изстрел, който се отклони в крайници на неприятелски защитник и се оплете в мрежата за 1:1.

Пет минути по-късно Септември реализира цялостен поврат. Митко Митков получи топката леко вдясно на наказателното поле, освободи си място и с мощен изстрел в горния отдалечен ъгъл направи 1:2.

В края на дуела варненци пробваха всичко, с цел да стигнат до точка. Но един път гредата оказа помощ на Шейтанов, а след това и стражът се намеси добре при удар отдалеко на Румен Руменов.

FT  / Спартак Варна - Септември 1:2

1:0 Даниел Начев 45+1`

1:1 Самб Бадара 67`

1:2 Митко Митков 72`

Спартак Варна:  89 Никола Виденов, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев, 78 Айвън Ангелов, 9 Мехмед Сабри, 29 Ахмед Ахмедов, 75 Йохан Н'зи

Треньор: Васил Петров

Септември:  12 Димитър Шейтанов, 5 Асен Георгиев, 15 Георги Динков, 11 Мартин Ачков, 17 Мартин Стоянов, 8 Захари Атанасов, 7 Айкут Рамадан, 23 Йоан Гаврилов, 24 Борислав Маринов, 22 Здравко Димитров, 9 Ивайло Михайлов

Треньор: Красимир Балъков